Best quality macaroni/ pasta make machinery with CE certification, Single-screw extruder for macaroni/ Pasta machinery
| Place of Origin |
Shandong, China |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
CE,ISO |
| Model Number |
1 Piece Best quality macaroni/ pasta make machinery with CE certification, Single-screw extruder for |
| Min.Order Quantity |
1set |
Product Details
| Condition | New |
| Place of Origin | Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name | LD |
| Model Number | LD-100 |
| Application | Macaronri, Pasta, Frying snacks |
| Voltage | 380V/50Hz(China) |
| Power(W) | 70kw |
| Dimension(L*W*H) | 27000*2000*2000mm |
| Certification | CE |
| Warranty | one year |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service overseas |
| Products | Macaroni, pasta pellets, frying snacks |
| Raw material | Potato starch, corn starch, cassava starch, wheat flour |
| Output | 100-150kg/h |
| Shapes | Shell, spiral, square tube, circle tube, heliciform |
| Machine material | Stainless steel |
| Company type | Manufacturer, trading company |
| City | Jinan |
| Motor brand | LD, LDB, or customized |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |