20TPH palm fruit bunch oil maker plant
| Place of Origin |
Shandong |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
CE,ISO9001 |
| Model Number |
20TPH palm fruit bunch oil maker plant |
| Min.Order Quantity |
1 unit |
Product Details
| Condition | New |
| Usage | palm fruit bunch oil maker plant |
| Type | palm fruit bunch oil maker plant |
| Automatic Grade | Automatic |
| Production Capacity | 1-2000TPH |
| Place of Origin | Jinan,Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name | LD |
| Model Number | DL-ZYJ06 |
| Voltage | 220V/380V |
| Power(W) | 18.5KW |
| Dimension(L*W*H) | 2000x1400x1850mm |
| Weight | 1200kg |
| Certification | CE,BV, ISO |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Equipment name | palm fruit bunch oil maker plant |
| warranty | 1 year |
| shipping | by owner |
| material available | palm fruit bunch oil maker plant |
| texture | stainless steel, carbon steel, alloy steel |
| projects done | 1-2000TPD complete oil lines |
| markets | America, Europe, Africa, Asia, Australia |
| delivery | within 1 month after the payment |
| services | engineering, producing ,installation, construction |
| Advantage | enerLD saving, environment friendly |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |