Newest walnut peeling machine/walnut processing machine/pecan crushing machine
| Place of Origin |
Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
ISO 9001, CE Certificate |
| Model Number |
Newest walnut peeling machine/walnut processing machine/pecan crushing machine |
| Min.Order Quantity |
1 Set |
Product Details
| Condition | New |
| Type | nut sheller |
| Use | sheller |
| Production Capacity | 300kg/h |
| Place of Origin | Shandong, China (Mainland)+0086 15764119982 |
| Brand Name | LD |
| Model Number | GGMY-300 |
| Voltage | 380v/220v,50hz |
| Power(W) | 0.8kw |
| Dimension(L*W*H) | 1950*780*1350mm |
| Weight | 300kg |
| Certification | CE ISO |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| NAME | walnut processing machine/pecan crushing machine |
| model | GGMY-300 |
| Power | 0.8kw |
| capacity | 220-300kg/h |
| weight | 300kg |
| machine size | 1950*780*1350mm |
| Shell rate | more than 90% |
| voltage | 380V,50HZ |
| delivery time | 7 days |
| application | walnut shelling |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |