CE Approved Good Quality of Paddy Rice Huller For Sale
| Place of Origin |
Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
ISO 9001, CE Certificate |
| Model Number |
CE Approved Good Quality of Paddy Rice Huller For Sale |
| Min.Order Quantity |
1 Set |
Product Details
| Condition | New |
| Place of Origin | Shandong, China (Mainland)+0086 15764119982 |
| Brand Name | LD Paddy Rice Huller |
| Model Number | GG-A |
| Production Capacity | 300-400KG/H |
| Voltage | 220V/380V |
| Power(W) | 5.4kw |
| Weight | 175kg |
| Dimension(L*W*H) | 550*500*1150 |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Warranty | one year for whole machine |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Product Name | CE Approved Good Quality of Paddy Rice Huller For Sale |
| Name | Paddy Rice Huller |
| Application | Paddy(Rice) Processing |
| Type | Automatic Rice Dehulling Machine |
| Function | Paddy Sheller |
| Usage | Hemp/Rice Shell |
| Feature | Low Damage Rate |
| Machine name | Rice Hulling Machine |
| Capacity | 300-400kg/hr |
| Item | Paddy Rice Dehuller |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |