Almond Husking Machine | Almond Husker | Almond Hulling Machine
| Place of Origin |
Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
ISO 9001, CE Certificate |
| Model Number |
Almond Husking Machine | Almond Husker | Almond Hulling Machine |
| Min.Order Quantity |
1 Set |
Product Details
| Condition | New |
| Type | Farm Machine |
| Use | Shelling |
| Production Capacity | 400 kg/h |
| Place of Origin | China (Mainland) |
| Brand Name | LD |
| Model Number | GG-300 |
| Voltage | 380V |
| Power(W) | 2.2 kw |
| Dimension(L*W*H) | 1900*780*1200mm |
| Weight | 280kg |
| Certification | CE ISO |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Name | Almond Husking Machine | Almond Husker | Almond Hulling Machine |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |