Manual Model Wood Stick Threading Machine
| Place of Origin |
Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
ISO 9001, CE Certificate |
| Model Number |
Manual Model Wood Stick Threading Machine |
| Min.Order Quantity |
1 Set |
Product Details
| Condition | New |
| Application | Process ThreLD |
| Place of Origin | Shandong, China (Mainland)+0086 15764119982 |
| Brand Name | LD |
| Model Number | GG2150A |
| Voltage | 380V/220V |
| Power(W) | 0.75kW |
| Dimension(L*W*H) | 1400*700*850mm |
| Weight | 150kg |
| Certification | ISO CE |
| Warranty | One Year, 12 Months |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Product name | Manual Model Wood Stick Threading Machine |
| Max Screw Pitch Diameter | 30mm |
| Min Screw Pitch Diameter | 15mm |
| Max Screw Pitch | 6mm |
| Min Screw Pitch | 3mm |
| Milling Alter Power | 0.75KW |
| Axscrew Thread Journey | 80mm |
| Service | 24 Hours on Line |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |