High Quality Peanut Shelling Machine Peanut Sheller Machine
| Place of Origin |
Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
ISO 9001, CE Certificate |
| Model Number |
High Quality Peanut Shelling Machine Peanut Sheller Machine |
| Min.Order Quantity |
1 Set |
Product Details
| Condition | New |
| Type | Automatic |
| Use | Shelling |
| Production Capacity | 99% |
| Place of Origin | Shandong, China (Mainland)+0086 15764119982 |
| Brand Name | LD |
| Model Number | GG |
| Voltage | 220V/380V |
| Power(W) | 4kw |
| Dimension(L*W*H) | 1450x800x1850mm |
| Weight | 300kg |
| Certification | CE ISO |
| Warranty | One Year |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Product name | High Quality Peanut Shelling Machine Peanut Sheller Machine |
| Name | Peanut Shelling Machine |
| Keywords | Peanut sheller machine |
| Application | Shelling Peanuts |
| Function | Removing Outer Hard Shell |
| Usage | Hard Shell Remove |
| Suit for | Peanut(groudnut) |
| Capacity | 1000kg/hour |
| Raw material | Stainless Steel |
| Feature | High Clean Rate |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |