Best Quality Good Performance Moringa Seed Oil Extraction Machine
| Place of Origin |
Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
ISO 9001, CE Certificate |
| Model Number |
Best Quality Good Performance Moringa Seed Oil Extraction Machine |
| Min.Order Quantity |
1 Set |
Product Details
| Condition | New |
| Usage | Moringa Seed Oil |
| Type | Cold & Hot Pressing Machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Production Capacity | 5-6T/24H |
| Place of Origin | Shandong, China (Mainland)+0086 15764119982 |
| Brand Name | LD |
| Model Number | GGYL-100A |
| Voltage | 220V/380V |
| Power(W) | 7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 2200*1650*1750mm |
| Weight | 1000mm |
| Certification | ISO |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Name | Moringa Seed Oil Extraction Machine |
| Raw material | Moringa Seed |
| Application | Oil Production Line |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |