Pakistan Pine nuts shelling machine Pine nuts shelling machine of 150kg h
| Place of Origin |
Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
ISO 9001, CE Certificate |
| Model Number |
Pakistan Pine nuts shelling machine Pine nuts shelling machine of 150kg h |
| Min.Order Quantity |
1 Set |
Product Details
| Condition | New |
| Type | Automatic |
| Use | Shelling |
| Production Capacity | 150-200kg/h |
| Place of Origin | Shandong, China (Mainland)+0086 15764119982 |
| Brand Name | LD |
| Model Number | GG |
| Voltage | 220V/380V |
| Power(W) | 10.5 KW |
| Dimension(L*W*H) | 6.5M*3.5M |
| Weight | 2.5T |
| Certification | CE |
| Warranty | 1 year |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| machine name | Pakistan Pine nuts shelling machine Pine nuts shelling machine |
| machine 1 | Pine nuts shelling machine |
| machine 2 | Watermelon Seed Dehuller |
| machine 3 | Pine nut processing machine |
| Application | Pumpkin seed,Sunflower seed,Pine nut,Buckwheat |
| Function | Grading Shelling Sorting |
| Capacity | 150-200kg/h |
| warranty | 1 year |
| we promise | good quality |
| machine quality | good |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |