Microwave dysmorphism rubber parts vulcanization machine
| Place of Origin |
Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
ISO 9001, CE Certificate |
| Model Number |
Microwave dysmorphism rubber parts vulcanization machine |
| Min.Order Quantity |
1 Set |
Product Details
| Condition | New |
| Type | Vulcanizer |
| Place of Origin | Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name | LD |
| Model Number | jn-12 |
| Voltage | 380V |
| Power(W) | 18kw |
| Dimension(L*W*H) | 7200*820*1750mm |
| Weight | 1000kg |
| Certification | CE certificate |
| equipment name | microwave rubber vulcanization machine |
| power supply | 380v 50hz customized |
| body material | stainless steel |
| converyor belt | teflon chain plate |
| type | tunnel type |
| temperature | up to 260°C adjustable |
| principle | microwave penetrate heating |
| certificate | CE certificate |
| function | vucanization |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |