Hot sale crude oil refinery machine/edible oil refining machine
| Place of Origin |
Jinan, China (Mainland) |
| Brand Name |
Qi'e |
| Certification |
CE,ISO9001 |
| Min.Order Quantity |
1 Set/Sets oil refining machine |
| Price |
US $2,000 - 5,000/ Set |
Product Details
| Condition | New |
| Usage | oil refinery machine |
| Type | oil refinery machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Production Capacity | 20-2000TPD |
| Place of Origin | Jinan, China (Mainland) |
| Brand Name | Qi'e |
| Model Number | oil refining machine |
| Voltage | 220V/380V |
| Power(W) | according to capacity |
| Dimension(L*W*H) | according to capacity |
| Weight | according to capacity |
| Certification | CE,ISO9001 |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Product type | oil refinery machine |
| Steam consumption | 450kg/T oil |
| Phosphoric acid | 2~3kg/T oil |
| Electric consumption | 28kwh/T oil |
| Bleaching earth consumption | 5~50Kg/Toil |
| Waste bleaching earth oil content | <35% |
| Deodorization loss consumption | ≤0.5% |
| Certificate | ISO9001, BV, CE |
| Outstanding | low price,fast return |
| Color | based on requirements for first class oil refinery equipment |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |