small scale oil refinery machine/palm kernel oil refining machine
| Place of Origin |
Jinan, China (Mainland) |
| Brand Name |
Qi'e |
| Certification |
CE ISO |
| Min.Order Quantity |
1 Set/Sets palm kernel oil refining machine |
| Price |
US $2,000 - 989,789/ Set |
Product Details
| Condition | New |
| Usage | Palm Oil |
| Type | Cold & Hot Pressing Machine |
| Automatic Grade | Automatic |
| Production Capacity | 98%-100% |
| Place of Origin | Jinan, China (Mainland) |
| Brand Name | Qi'e |
| Model Number | LD |
| Voltage | 220V/380V/440V |
| Power(W) | Capacity |
| Dimension(L*W*H) | 2000x1400x1850mm |
| Weight | 1200kg |
| Certification | CE ISO |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Raw material | palm |
| Name | palm kernel oil refining machine |
| Function | Making Edible Oil |
| Material | Stainess Steel |
| Application | Oil Production Line |
| Advantage | High Oil Yield |
| Capacity | Large |
| Warranty | 12 Months |
| Color | Optional |
| product rate | 98%-100% |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |