microwave peanuts roaster,heater 100-1000kg/h, with CE certificarte
| Place of Origin |
Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
ISO 9001, CE |
| Min.Order Quantity |
1 set |
| Price |
US $10,000 - 20,000/ Set |
Product Details
| Place of Origin | Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name | LD |
| Model Number | JN-60 |
| Type | Drier&sterilizer |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| equipment name | peanuts drying oven |
| Microwave frequency | 2450Hz |
| Power input | 96KVA |
| Power output | 60kw |
| Transmission | 0-5m/min |
| Capacity | 500-600kg/h |
| power supply | 380V 50hz |
| certificate | CE certificate |
| normall working life | 3-5years |
| sterilize effect | CFU&LD;1000 |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |