Shrimp dryer
| Place of Origin | Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name | LD, LD |
| Min.Order Quantity | 1 Set/Sets |
| Price | US $8,000 - 100,000/ Set |
| Payment Terms | paypal,UnionPay, Visa/MasterCard, Amex, Discover,T/T |
Product Details
| Place of Origin | Shandong, China (Mainland) |
| Brand Name | LD, LD |
| Model Number | TL-40 |
| Type | seafood,fish,shrimp processing machine |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Power Source | electric |
| Voltage | 110~440V |
| Frequency | 50/60hz |
| Microwave power | 10~200KW |
| Belt material | Teflon |
| Belt Speed | 0~10m/min (adjustable) |
| Material | stainless steel |
| Dimension (L*W*H) | (6000~25000)*(850~2000)*1750mm |
Related News
Recommended Products
Cashew nut processing machine/nut roaster
Tunnel-type Beef Jerky Dehydration Equipment for Sale
Hot Sale Stevia Leaf Microwave Dryer 86-13280023201
High Quality Moringa Leaf Drying Equipment for Sale
Electric packed food sterilizer oven for sale
Automatic electric groundnut processing machine/nut roaster/nut roasting machine