high efficiency fruit dryer food microwave vacuum drying machine price
| Place of Origin |
ShanDong, China (Mainland) |
| Brand Name |
LD |
| Certification |
N/A |
| Min.Order Quantity |
1 Set/Sets |
| Price |
US $27,000 - 28,000/ Set |
Product Details
| Condition | New |
| Type | Drying Oven |
| Place of Origin | ShanDong, China (Mainland) |
| Brand Name | LD |
| Model Number | BDMD-A-B-18 |
| Voltage | 380V |
| Power(W) | 18000 |
| Dimension(L*W*H) | 2.4m*2m*1.8m |
| Weight | 1350kg |
| Certification | N/A |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service Provided | No overseas service provided |
| Microwave frequency | 2450±25 |
| Tray size | 2.5㎡ |
| Tray qty | 1-3 |
| Microwave leakage | ≤1 |
| Cooling system | Air cooling or water cooling |
| Space occupation | 4m*3m*2.5m |
Company Profile
| Worktime |
9:00-18:00 |
| Phone |
86-05331-85064683 |
| Fax |
86-05331-85064683 |