nutmeg vacuum tray dryer
| Place of Origin | ShanDong, China (Mainland) |
| Brand Name | GRT vacuum tray dryer |
| Certification | CE.ISO |
| Min.Order Quantity | 1 Set/Sets nutmeg vacuum tray dryer |
| Price | US $2,600 - 15,000/ Set |
Product Details
| Condition | New |
| Type | Dry Cabinet |
| Place of Origin | ShanDong, China (Mainland) |
| Brand Name | GRT vacuum tray dryer |
| Model Number | GRT-MV-30 |
| Voltage | 380V |
| Power(W) | 30KW |
| Dimension(L*W*H) | 2.0*3.0*2.5m |
| Weight | 1400KG |
| Certification | CE.ISO |
| Warranty | one year |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| name | nutmeg vacuum tray dryer |
| material | stainless steel |
| warranty | one year |
| heating method | microwave |
| delivery time | within 15 days after your payment |
| diamension | 2.0*3.0*2.5m |
| power | 30KW |
| voltage | 380V |
| package | in nude,moter and other parts will be packed in wooden case |
Related News
Recommended Products
custom Blueberry Microwave Vacuum Dryer
continuous Microwave Vacuum Drier for drying cocopeat Green Tea rose flower
continuous microwave vacuum dehumidifying dryer
large size continuous microwave vacuum dryer for vegetable
continuous large size microwave vacuum dryer
continuous microwave vacuum dryer for fruit and vegetable